Šiuolaikinės moters apsisprendimas: kodėl ji koreguoja krūtinę?

Į konsultaciją ateina trisdešimtmetė moteris. Sako, vaiko jau nebemaitinu, jam dveji. Apsisprendžiau dėl krūtų operacijos, nes po gimdymo jos suglebo, nebėra patrauklios, net nesinori vasaros sezonui rinktis maudymosi kostiumėlių. Nenorėčiau krūtinės didinti. Tiesiog kad jos forma bent primintų tą, kuri buvo prieš gimdymą.

Tokios kaip ši istorijos pasitaiko vis dažniau. Pasak plastikos chirurgų, būtent po gimdymo pasikeitusi krūtinės forma ir apimtis tampa viena priežasčių, kodėl moterys nusprendžia ją koreguoti.

„Nėštumo metu moters organizmas ruošiasi laktacijai, todėl padidėja krūtys, pieno liaukos, išsitempia oda. Kaip tai keičiasi, priklauso nuo odos elastingumo, paveldimumo, nėštumo eigos, vaisių skaičiaus, maitinimo ir kitų veiksnių. Po kūdikio maitinimo krūties liauka gali sumažėti, mažai pasikeisti ir net padidėti, gali susiformuoti strijos“, – pasakoja Renaldas Vaičiūnas, „DR Klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Jo teigimu, geriausią operacijos rezultatą galima pasiekti tuomet, jei krūtinės liauka sumažėja nedaug. „Šiuo atveju įdedant silikoninius implantus reikia koreguoti tik krūtinės formą. Po to sunkiai patikima, kad moteris įsidėjo implantus, o krūtys taip natūraliai atrodo“, – pasakoja gydytojas.

Krūtų asimetrija ir noras patikti sau

Noras patikti sau, įgimta krūtinės asimetrija – kitos priežastys, kodėl moterys konsultuojasi su plastikos chirurgais ir apsisprendžia koreguoti krūtinę.

25 metus operacijas atliekantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Dainius Balčiūnas teigia, kad kiek rečiau kreipiamasi dėl įgimtos krūtų asimetrijos, nors dauguma moterų ją turi. Tiesa, tie skirtumai dažniausiai būna nežymūs.

„Koreguoti, dažniausiai padidinti krūtinę, siekia įvairaus amžiaus moterys, neretai ir nesusilaukusios vaikų. Mes perspėjame, kad implantai nesutrukdys pastoti, pagimdyti, maitinti kūdikį. Tačiau, kaip pasikeis krūtinės forma, sunku prognozuoti – tai labai individualu“, – pasakoja D. Balčiūnas.

Ką renkasi – dydį ar natūralumą

Gydytojų teigimu, bene visas konsultuotis atėjusias moteris vienija posakis „darau tai dėl savęs“.

„Išgirdę tokį atsakymą, prisimename jau sparnuotu tapusį posakį: dėl savęs jūs galite daryti tuomet, kai gyvenate negyvenamoje saloje ar esate užsidariusi vienuolyne ir niekas jūsų nemato. Išsireiškimą „dėl savęs“ moterys vadina pasitikėjimą savimi, geresnę būseną, pojūtį visuomenėje. Ir tai yra sveikintina“, – sako R. Vaičiūnas.

Natūraliai didelės – tokį atsakymą dažnai renkasi moterys, kai jų klausiama, kas joms svarbiau – dydis ar natūralumas.

„Jeigu krūtinė itin maža, įdėjus net ir nedidelį implantą, tai bus pastebima. Todėl natūraliai didelę krūtinę suformuoti ne visuomet pavyksta. Be to, kreipiasi moterys su konkrečiais norais, pavyzdžiui, 3A dydžio krūtinės. Visą laiką kartojame – mes ne liemenėlių gamintojai, o chirurgai ir matuojame plotį, aukštį, projekciją. Sudauginus šiuos tris parametrus gauname tūrį – dydį, kuris mums reikalingas“, – pasakoja R. Vaičiūnas.

Mažina krūtinę dėl fizinių negalavimų

Koreguoti krūtinę nelygu ją didinti, kaip dažniausiai įsivaizduojama visuomenėje. Neretai į gydytojus kreipiamasi ir dėl krūtinės mažinimo. Tokioms pacientėms didelės krūtys trukdo atlikti elementarius kasdienius darbus.

Gigantomastija – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atliekama krūtinės mažinimo operacija. Tuomet moteris vargina ne tik nuospaudos, likusios nuo liemenėlių, bet ir stuburo skausmai, tirpstančios rankos, užspausti nervai, dažni šutimai.

„Lietuvoje procentiškai krūtinės mažinimo operacijų atliekama kur kas mažiau nei Vokietijoje, Skandinavijoje, JAV. Viena vertus, tai lemia genetika, nes Rytuose moterų krūtinės mažesnės. Kita priežastis, daugelyje šalių krūtinės mažinimo operacijos yra kompensuojamos, nes tai pripažįstama, kaip funkciniai sutrikimai, kurie trukdo gyvenimo kokybei“, – sako D. Balčiūnas.

 

Straipsnis publikuotas: Lrytas, Alfa, Cosmopolitan

 

Atgal
?